Program Energia Plus

Program Energia Plus

Ekologiczna energia elektryczna to bez wątpienia przyszłość ludzkości. Właśnie dlatego aktualnie stawia na nią coraz więcej krajów w Europie oraz na całym świecie. Również w Polsce przyjazna dla środowiska energia staje się coraz bardziej popularna. Wpływa na to również fakt, że nasz rząd wprowadza korzystne dofinansowania, mające na celu popularyzację fotowoltaiki oraz innych źródeł energii odnawialnej. Jednym z form wsparcia inwestycji związanych z pozyskiwaniem przyjaznej dla środowiska energii jest Program Energia Plus.

Do kogo jest skierowany?

Jego celem jest, przede wszystkim, zredukowanie negatywnego wpływu funkcjonowania przedsiębiorstw na środowisko, poprzez wsparcie przedsięwzięć inwestycyjnych, mających na celu umożliwienie firmom wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań i pozyskiwanie ekologicznej energii elelktrycznej. Dzięki niemu małe i średnie firmy mogą zredukować koszty związane z prądem oraz zmniejszyć swoje negatywne oddziaływanie na środowisko.

Forma dofinansowania

Zgodnie z przyjętą formą, osoby korzystające z Programu Energia Plus mogą otrzymać pożyczkę lub dotację, przyznawaną przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W przypadku pożyczki, maksymalna kwota może wynieść 300 mln, a jej spłata może być rozłożona nawet na okres 15 lat.