Jak skonstruowana jest folia grzewcza?

Jak skonstruowana jest folia grzewcza?

folia grzewcza

Z każdym rokiem coraz więcej osób przekonuje się do ogrzewania podczerwienią. Choć same urządzenia tego typu potrafią być stosunkowo drogie, ich tania eksploatacja, w tym przede wszystkim dość niskie zużycie prądu, pozwala tej inwestycji dość szybko się zwrócić. Do ogromnych zalet tej technologii należy również wygoda i łatwość montażu napędzanych nią grzejników. Jednym z ich rodzajów jest folia grzewcza: elastyczne i bardzo cienkie urządzenie, proste w użyciu, a równocześnie cechujące się niezwykle szerokim zastosowaniem. Można łatwo wykorzystać ją w każdym domu. 

Jak działa folia grzewcza? 

Folię grzewczą montuje się na płaskich powierzchniach. Najczęściej służy jako ogrzewanie podłogowe, ale można umieścić ją również na ścianach lub suficie. Ponieważ jest bardzo cienka, jej obecność jest niemal niezauważalna i niemożliwa do wyczucia. Można bez problemu zamontować ją pod kafelkami, panelami podłogowymi lub wykładziną. Warto wspomnieć, że pomimo tak niewielkiej grubości i powszechnego wykorzystywania na często używanych powierzchniach, folia grzewcza jest praktycznie bezawaryjna, co nasza firma udowadnia udzielaniem aż dwudziestopięcioletniej gwarancji. 

Urządzenie to ma bardzo prostą konstrukcję. Elementem grzewczym jest masa grafitowa lub węglowa, którą nakłada się metodą druku na folię z tworzywa sztucznego. Energię przewodzą z kolei niewielkie paski miedzi lub srebra. Całość jest dodatkowo zabezpieczona kilkoma warstwami folii, zapewniając wysoką wydajność oraz całkowite bezpieczeństwo. Dużą zaletą jest oszczędność energii, która wynika z zastosowanej technologii, a przede wszystkim sposobu działania folii grzewczej. W przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników, które ogrzewają przede wszystkim powietrze, systemy grzewcze na podczerwień zwiększają ciepło napotkanych elementów: między innymi właśnie powierzchni, takich jak ściany lub podłogi, ale też okolicznych przedmiotów. Dopiero one oddają to ciepło to otoczenia. Dzięki temu pomieszczenia ogrzewane są szybciej i wydajniej, a do tego w sposób w pełni bezpieczny dla każdego z ich mieszkańców.