Ładuj samochód za darmo – wykorzystanie fotowoltaiki jako źródła zasilania stacji ładujących

Ładuj samochód za darmo – wykorzystanie fotowoltaiki jako źródła zasilania stacji ładujących

ładowanie samochodu elektrycznego

Samochody elektryczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ wzrasta nasza świadomość ekologiczna. Zalety samochodów elektrycznych są dla nas klarowne i przekonujące, producenci potrafią wzbudzać zaufanie. Trzeba przy tym powiedzieć wprost, że zachęca nas nie tylko działanie proekologiczne, jakim jest rezygnacja z silników spalinowych. To też możliwość ładowania samochodów za darmo.

Ładowanie samochodu za pośrednictwem domowej instalacji fotowoltaicznej

Energia słoneczna to jedno z najpotężniejszych źródeł energii, z których możemy korzystać dzięki fotowoltaice. Mówiąc w skrócie, fotowoltaika pozwala nam absorbować promieniowanie słoneczne i zamieniać je na energię elektryczną – nasz prąd, którego ceny nie bez powodu wciąż rosną. Inwestując w panele fotowoltaiczne w domowym gospodarstwie, możemy zaoszczędzić na rachunkach za prąd, ale też obniżyć koszty eksploatacji samochodu, jeżeli wybierzemy właśnie samochód z napędem elektrycznym.

Panele fotowoltaiczne na garażu lub wiacie garażowej? – Dlaczego nie!

Panele fotowoltaiczne w kontekście gospodarstwa domowego kojarzymy przede wszystkim z montażem na dachu domu. A gdyby dodatkowo zamontować panele na garażu lub wiacie garażowej? – Jest taka możliwość, a dach tegoż obiektu wcale nie musi być skośny. Panele fotowoltaiczne można też montować na dachach płaskich, przy czym wówczas wykorzystuje się do tego specjalne konstrukcje-stelaże ustawione pod właściwym kątem we właściwym kierunku.

Zakup instalacji fotowoltaicznej i samochodu z napędem elektrycznym

Jeśli nadal masz wątpliwości, dokonaj wstępnych kalkulacji albo poproś o wycenę specjalistów z naszej firmy. Sprawdź, ile możesz średnio zaoszczędzić miesięcznie na rachunkach za prąd, inwestując w fotowoltaikę i ile zaoszczędzisz na paliwie, jeżdżąc samochodem ładowanym w domowej stacji. Przelicz, jak szybko zwrócą się pieniądze wydane na instalację i nowe, ekologiczne auto. To się opłaca!