Farmy fotowoltaiczne

Wydzierżawimy ziemię

Pod farmy fotowoltaiczne

Ekologiczna, odnawialna energia bez wątpienia stanowi nasza przyszłość. Jest doskonałą alternatywą dla prądu pochodzącego z elektrowni, a jej produkcja nie wiąże się z wypuszczaniem do atmosfery szkodliwych spalin. Nic więc dziwnego, że z roku na rok zainteresowanie instalacjami PV znacząco rośnie. Jest to świetna wiadomość dla wszystkich, nie tylko mieszkańców domków jednorodzinnych, ale także osób, którzy posiadają nieużytki rolne, ziemię IV, V lub VI klasy i chciałyby, by ktoś jej od nich wydzierżawił.

Nasza firma jest zainteresowania dzierżawieniem tego typu gruntów pod farmy fotowoltaiczne. Jest to bardzo przyszłościowa inwestycja, która przyniesie korzyści obu stronom.

Czym jest farma fotowoltaiczna?

Jest to instalacja o dużej powierzchni, działająca na takiej samej zasadzie, jak te, które można zaobserwować na coraz większej liczbie domów. Tym, co różni farmy fotowoltaiczne od zwykłych, domowych instalacji jest przede wszystkich dużo większa produkcja energii. Stosuje się na nich wiele paneli o znacznej powierzchni. Ze względu na swoje wymiary, cała instalacja jest usytuowana ziemi, a nie jak w przypadku mikroinstalacji, na dachach budynków.

W celu wytworzenia dużej ilości energii konieczna jest bowiem większa przestrzeń. Chcąc realizować inwestycje tego typu, dzierżawimy różnego rodzaju płaskie, niezacienione grunty o znacznej powierzchni, przekraczającej 2HA. Właśnie dlatego farma fotowoltaiczna to świetne rozwiązanie dla nieużytków rolnych oraz ziemi niskiej kategorii.

Współpraca z nami – czemu się opłaca?

Jest to bardzo bezpieczny sposób na zarobek oraz wykorzystanie gruntu. Dzięki niej można zapewnić sobie stabilne źródło dochodu na 25 lat. Ziemia IV, V lub VI klasy jest niskiej jakości, dlatego jej uprawa jest mało opłacalna. W efekcie jej dzierżawa pod instalację fotowoltaiczną stanowi bardzo dobrą alternatywę. Bardzo ważne jednak, by działka nie znajdowała się w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego i nie stanowiła obszaru chronionego środowiskowo. Przez posesję musi przebiegać linia średniego napięcia lub znajdować się w odległości do 200 m od niej. Grunt powinien być umiejscowiony w pobliżu, do 15 km, od GZP. Właśnie dlatego rokrocznie coraz więcej osób przeznacza swoje grunty pod budowę instalacji fotowoltaicznej.

rzut
photo

PREFEROWANE DZIAŁKI od 2ha

photo

Roczny czynsz dzierżawny
około 8 TYS. zł / ha / rok

photo

25 LAT